X edycja festiwalu Ukraina w Centrum Lublina2017

Wystawa fotograficzna

 

Jednym z wydarzeń tegorocznego Festiwalu Ukraina w Centrum Lublina będzie wystawa fotograficzna "Czwierćwiecze Ukrainy w 25 fotografiach", tytuł której narzucony jest obchodami 25-lecia Niepodległości Ukrainy.
Zdjęcia, które stworzą wystawę fotograficzną, zostały wyłonione w ramach konkursu ogłoszonego przez organizatorów. Są to zdjęcia autorów z różnych zakątków Ukrainy, pokazują najpiękniejsze i najbardziej interesujące miejsca, widoki oraz postacie, które znaleźli obiektywy fotografów.
Wystawa odbędzie się w Konsulacie Generalnym Ukrainy w Lublinie. Zaplanowane jest również spotkanie z Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie. Wystawa będzie dostępna do oglądania przez tydzień po otwarciu w godzinach pracy Konsulatu.

Na pytanie dlaczego to właśnie kobiety są bohaterkami wernisażu, autorka powiedziała, że w tym czasie, jak mężczyźni są symbolem wyraźnej mocy, to kobiety mają w sobie połączenie siły i delikatności.
Oprócz piękna tradycyjnych strojów ukraińskich, na pracach autorki podziwiać będziemy całą głębie kobiecej duszy, która przemawia przez oczy.