X edycja festiwalu Ukraina w Centrum Lublina2017

Aktualnosci

Kyiv International Short Film Festival

Posted by Nastia on September 8, 2016 at 8:05 AM

 

 


Kyiv International Short Film Festival (KISFF) - to ośrodek dla rozwoju talentów i popularyzacji kinematografii jako atrakcyjnego kulturalnego spędzania czasu wolnego dla wszystkich możliwych  grup docelowych!


Festiwal rozwija krajową i międzynarodową platformy filmów krótkometrażowych, w celu otwarcia nowych form i metod produkcji kinowej na Ukrainie i za granicą. Jest to krajowe i międzynarodowe spotkanie filmowców, źródło inspiracji i nowej wiedzy dla profesjonałów, studentów i miłośników kina. Twórcy festiwalu dążą do tego, aby ukraińscy widzowie mieli dostęp do aktualnego krótkiego metru z całego świata, mogły rozkoszować się kuratorską pracą czołowych przedstawicieli przemysłu, zapoznawać się z lepszymi dorobkami kina za całą historię jego istnienia oraz rozkoszować się ukraińskimi filmami. Jednym z kierunków działania festiwalu jest  edukacja nieformalna, skierowana na zachętę potencjalnych i już doświadczonych filmowców rozszerzać horyzonty swojej wiedzy poprzez przejmowanie doświadczenia i komunikację z zagranicznymi odpowiednikami.


Filmy, które można będzie obejrzeć w czasie Festiwalu zorganizowane przez "Kyiv International Short Film Festival":

You need Adobe Flash Player to view this content.

PANORAMA,  27 min.
reż. Yurii Shylov

Walentyn – kinomechanik. On 44 lata pracuje w kinie „Kinopanorama” w centrum Kijowa. To jest jego ostatni rok pracy przed emeryturą. Film jest kręcony w studio filmowym od początku jesieni 2013 roku do rocznicy Majdanu.
---
OSTATNI KLIENT,  21 min.
reż. Alexander Shkrabak

Główny bohater pracuje jako barman w barze, drzwi którego nie zamykają się do ostatniego klienta. Aby zarobić pieniądze na leczenie swojej małej córeczki, musi każdej nocy słuchać i znosić różnych nie bardzo trzeźwych ludzi.
---
SKLEP ŚPIEWAJĄCYCH PTAKÓW, 18 min.
reż. Anatoliy Lawrenishin

 

Podczas swojej ostatniej podróży do Imperium Osmańskiego, w 1682 roku, Antuan Gallan zapisał kilka historii, które dla niego opowiedział wędrowny mnich. Nie wiadomo dlaczego, ale one tak i nie weszły do słynnego wydania „Tysiąc i jedna noc”. Minęło ponad 300 lat i studio filmów animowanych „Markusfilm” wcieliło jedną z najbardziej fantastycznych historii ze zbioru o księciu Buduszu i nazwało ją – „Sklep śpiewających ptaków”.
---
9 MAJA, 8 min.
reż. Mariia Ponomarowa

 

Moje urodziny – najjaśniejszy dzień wiosny. Moje urodziny zawsze zaczynają się od cmentarza.
---
CZEKAJĄC MAŁGORZATĘ, 11 min.
reż. Swjatoslaw Kostiuk 

 

Przyjaciele próbują robić jakościowe kino… Po propozycji kręcić reklamę zaczyna się spór. Ktoś nie chcę zdradzać swoim zasadom i twórczym ambicjom, inni potrzebują pieniędzy.
---
DWA DNI WIĘCEJ,  15 min.
reż. Igor Sudakov

 

To historia o ukraińskim chłopie, który całe życie kręcił filmy krótkometrażowe i przeobraził swoją wieś rodzinną w mały Hollywood. Kino to jego hobby i miłość całego życia. On nauczył mnie być reżyserem – nie dla sławy i pieniędzy, a przez prawdziwą miłość do kina.
---
NA ZIARENKU GROCHU, 7 min.
reż. Alexandr Judin

Ona ma cel. Ona nie ma tabu.
---
GUMA DO ŻUCIA, 7 min.
reż. Olga Makarchuk

Jeden dzień z życia zwykłej gumy do żucia. A może jeden dzień z twojego życia?

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments