X edycja festiwalu Ukraina w Centrum Lublina2017

Aktualnosci

Wywiad z Derrick | Tonika

Posted by Nastia on March 6, 2017 at 11:00 AM

Dlaczego zainteresowaliście się muzyką drum’n’bass?
T: Czułam że drum’n’bass nie jest po prostu muzyką. Kierowałam się sercem.
D: Jeżeli chodzi o mnie, było nieco inaczej. Droga do poznania drum’n’bass nie była prosta. Gdy chodziłem do szkoły, podobały mi się pop, rock i w końcu elektro, które obejmuje takie podgatunki, jak technohouse czy trans. Zachwyciłem się tą muzyką i zacząłem samodzielne realizować utwory jako producent oraz DJ.

Czym cechuje się drum’n’bass?


T: Spośród innych stylów wyróżnia się rytmem – około 160–180 uderzeń na minutę, podczas gdy na przykład technohouse to 120 uderzeń, a hip hop – 80. Ten gatunek łączy wiele innych stylów, jak jazz, Brazylia, disco drum’n’bass. Inaczej mówiąc, jest to połączenie elementów różnych gatunków muzycznych.

Co doprowadziło do powstania platformy Fank Masters? Jaka jest główna idea tego projektu?

 

D: Fank Masters to twórcza formacja, której członkami są Tonnika, MaxNRG i ja. MaxNRG to lwowski producent drum’n’bass, z którym poznałem się dzięki wspólnym interesom. Zdecydowaliśmy się na organizację imprez oraz wspólne pisanie muzyki, czyli tworzenie miksów. Podzieliliśmy się obowiązkami i w rezultacie w 2003 roku nagraliśmy pierwszy CD Mix i stworzyliśmy cykl imprez drum’n’bass w Kijowe.

Jaki był największy projekt zrealizowany w ramach Fank Masters?

 

T: Tak naprawdę organizowaliśmy dużo imprez we Lwowie, Kijowe i Warszawie. Wiele informacji na ten temat można znaleźć w Internecie, ponieważ pracujemy w tym zawodzie od 13 lat. W ramach Funk Masters zrealizowaliśmy 5 kolekcji ukraińskiego drum’n’bass i kilka płyt z miksami, w tym jedną pod tytułem „The Drum and Bass Nation” (2008).

Jak oceniacie rozwój drum’n’bass na Ukrainie?

 

Długo już pracujemy w tym zawodzie i robimy wszystko dla jego rozwoju. Tak naprawdę na Ukrainie jest różnie.

Dużo pracowaliście za granicą i macie spore doświadczenie. Co trzeba zrobić, żeby drum’n’bass stał się na Ukrainie jeszcze bardziej popularny?

 

D: Myślę, że trzeba organizować więcej imprez tematycznych, ponieważ pojawiający się na nich ludzie są otwarci na doświadczanie nowej muzyki. Ważną rolę odgrywa też stworzona przez nas Panorama Podcast, której celem jest zapoznanie ludzi z danym gatunkiem. Realizujemy ten program okresowo od 2008 roku. Najważniejsze jest jednak pisanie własnej muzyki, a DJ jest tu tylko dodatkiem, który pomaga przekazywać kulturę drum’n’bass ludziom w klubach.

Czy Platforma otrzymała pomoc zagraniczną? Czy zainteresowaliście DJ-ów z zagranicy współpracą i na czym miałaby ona polegać?

 

D: Nie otrzymujemy żadnych dotacji z zagranicy i bardzo rzadko pomagają nam sponsorzy. Kilka razy otrzymaliśmy pomoc od ukraińskich znaków towarowych, ale to było dawno. Gdy ktoś idzie do klubu, kupuje bilet albo naszą muzykę w Internecie – pomaga utrzymać naszą platformę. Dlatego najważniejsi są dla nas ludzie, którzy przychodzą do klubu.

Co pomogło zebrać wokół Platformy tak dużą liczbę DJ-ów?

 

T: Mamy własną szkołę i współpracujemy z interesującymi ludźmi, którzy mają ciekawe spojrzenie na muzykę i podejście, co przede wszystkim pomaga inspirować ludzi do słuchania naszej twórczości.

 

D: Bardzo lubimy to, co robimy, a kiedy człowiek robi to, co lubi, i wkłada w to serce, zawsze uzyska od innych wsparcie.

Powiedźcie kilka słów o Paradek DJ School.

 

T: Paradek DJ School powstała w 2005 r. Głównym celem szkoły jest zapoznanie młodych ludzi z drum’n’bass. Chodzi więc nie tylko o kluby, ale i komunikację z osobami, które mają bezpośredni związek z muzyką. Każdego roku liczba chętnych rośnie i bardzo nas to cieszy.

 

Czy jesteście w Polsce po raz pierwszy?

 

T: Nie, bardzo często jesteśmy w Polsce. Byliśmy w Warszawie, Krakowie, ale Lublin odwiedzamy najczęściej.

 

Czy macie jakieś ulubione miasto?

 

D: Kochamy Lwów, gdzie mamy największą publiczność. Nasze miasto jest nie do porównania z innymi. A jeżeli mówimy o Polsce, to na pewno Lublin.

 

Od których muzyków czerpiecie inspiracje?

 

T: DachaBracha jest jednym z zespołów, który inspiruje nas od wielu lat.
D: Z ukraińskiej muzyki lubię zespoły wykorzystujące motywy etniczne, żywe instrumenty. Bardzo często jest to inspiracja duchowa.

 

Dziękuje za rozmowę i poświęcony czas.

Wywiad przeprowadziła Solomija Mardarovych (wywiad w j. ukraińskim na soundcloud: https://soundcloud.com/solomija-mardarovych/ntervyu-z-derrick-i-tonika)

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

3 Comments

Reply Prokofev7e
6:55 PM on April 6, 2017 
Стабильный зaрабoток от 8000 pyб в день! Гаpaнтированнo!
Этo oтличнaя возмoжнocть обpecти финaнсoвую нeзaвиcимоcть!

Инфopмaция: http://webcrasty.ru/zarabotok/


[IMAGE]https://pp.userapi.com/c636829/v636829390/67dee/eo9MgSGTzi
A.jpg
Reply Eileenrit
9:40 PM on October 8, 2017 
Hello friends!
I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time.
We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service.
This offer has limited quantities!!!
Details on our website:
https://top-stud.biz
Reply CryptoFalm
7:28 AM on August 18, 2018 
Bitcoin normalmente relacionam-se a grupo digitais de dinheiro. Ela existe exclusivamente em formato virtual. Apesar de sua real trocados por produtos, servicos ou convencionais financas.
Bitcoin especifico. Ela nao funcionando com as atividades dos bancos, nao tem material aspecto, e desde o inicio criada desregulada e descentralizada.
Se simples palavras, o que e o bitcoin e digital financas, que sao extraidas em computacao instrumentos e giram no proprio sistema de sua propria regras.
quanto dinheiro voce pode fazer bitcoins mineracao